Şişme bottan atlayan göçmen hipotermi geçirdi.
![Şişme bottan atlayan göçmen hipotermi geçirdi.](https://canakkaleninhaberleri.com/wp-content/uploads/2020/03/sisme_bottan_atlayan_gocmen_hipotermi-1.jpg)
Çanakkale’nin Ayvacık ilçesinin Sivrice mevkinde bindiği şişme botla Yunanistan’ın Midilli adasına geçmeye çalışan bir göçmen, bindiği botun motorunun arızalanması ve botun su almasıyla eksi 5 derecelik suya atladı.
Atladığı şişme bottan karaya yüzerek geçmeyi başaran göçmen, soğuk suyun etkisiyle hipotermi geçirdi. Bölgede bulunan gazetecilerin battaniye ile ısıtmaya çalıştığı göçmen çağırılan ambulans ile hastaneye kaldırıldı.