Yenice’de ormanlık alanda çıkan yangın, kısa sürede söndürüldü.
![Yenice’de ormanlık alanda çıkan yangın, kısa sürede söndürüldü.](https://canakkaleninhaberleri.com/wp-content/uploads/2020/06/IMG-20200629-WA0009.jpg)
Ormanlık alanda çıkta yangında 2 dönüm ormanlık alan zarar gördü.
Yenice ilçesi Soğucak mevkiindeki ormanlık alanda henüz bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı. Yangına Çanakkale ve Balıkesir’den yangın söndürme helikopterleri havadan, Çanakkale Orman Bölge Müdürlüğüne bağlı 7 arazöz, 1 dozer ve 35 işçi ise karadan müdahale etti. Yangında 2 dönüm ormanlık alan zarar gördü.Kontrol altına alınan yangında soğutma çalışması yapıldı.