ÇOMÜ HASTANESİ ÜROLOJİ KLİNİĞİNDE AĞIZ MUKOZASI GREFTİ İLE İDRAR KANALINDA DARLIK ONARIMI YAPILDI
![ÇOMÜ HASTANESİ ÜROLOJİ KLİNİĞİNDE AĞIZ MUKOZASI GREFTİ İLE İDRAR KANALINDA DARLIK ONARIMI YAPILDI](https://canakkaleninhaberleri.com/wp-content/uploads/2023/05/969-16832892011.jpg)
ÇOMÜ Hastanesi üroloji kliniğinde Çanakkale’de ilk kez uygulanan, ağızdan alınan bukkal greft yöntemi ile üretra darlığı onarımı yapıldı. Konuyla ilgili açıklama yapan Doç. Dr. Eyüp Burak SANCAK; ‘’75 yaşındaki hastamızın yıllardır süren darlık problemi nedeni ile sayısız kapalı ameliyat geçirdiği için, artık bu hastalıktan tamamen ve kalıcı olarak kurtulmak istediğini belirterek başvurdu. Yapılan değerlendirmede idrar kanalında 4 cm’lik dar segment olduğunu tespit ettik. Ağız içerisinde, yanaktan aldığımız bukkal mukozal greft ile onarım yaptık. Ameliyatı çok başarılı geçti’ dedi.. Dr Sancak; ÇOMÜ Üroloji kliniğinde, bölgede referans merkez olarak ürolojik ameliyatlarda öncü faaliyetlerine devam edeceklerini bildirdi.